Dobromysl obecná

69 Kč
Skladem s doručením na jaře 2021

Výška sazenice cca 15 cm

Detailní informace

Detailní popis produktu

Prodejní argumenty 999,-

Pokud vám nic neřekne název bylinky dobromysl, pak pod názvem oregano (Origanum vulgare) ji zcela jistě poznáte. Jde o stálezelenou trvalku a bylinku vzpřímeně, trsovitě rostoucí. Její listy jsou vejčitého tvaru, světle zelené a mírně ochmýřené. Bylinka je stálezelená a v období od června do září kvete růžovofialovými květy. 

Oreganu se bude dařit na slunném stanovišti, v dobře propustné písčito-jílovité půdě. Ocení pravidelnou zálivku, pozor však na hromadění vody, které nesnáší. Občas stačí mírně pohnojit. Na jaře, po vyrašení, dobromysl zastřihneme. Je mrazuvzdorná, ale ve vyšších polohách potřebuje před zimou přikrýt chvojím.

oregano(dobromysl)

V létě průběžně sklízíme čerstvé listy, špičky výhonů. Pro usušení sklízíme až koncem srpna, začátkem září. Jde o bylinku vhodnou k využití v kuchyni. Ideální je sušená na ochucení pizzy, pokrmů z rajčat nebo brambor. Využívá se rovněž jako léčivá rostlina. Čaj z oregana se užívá při nechutenství, žaludečních a střevních potížích, kašli, zahlenění, zánětu dýchacích cest. Léčivých účinků je nespočet. Oblíbený je oregánový olej, který výrazně účinkuje při kvasinkových infekcích.

Pro své rozměry a výrazné květy bude v zahradě nepřehlédnutelná. Proto ji neváhejte objednat.