Návrhy zahrad

Potřebujete rovnou návrh celé zahrady nebo jen osazovací plán pro malé zákoutí? Vyplňte poptávku a spojíme vás s naším profesionálním zahradním architektem. Cena návrhu je dost individuální záležitost, ale počítejte orientačně s cenou kolem 140 korun za metr čtvereční.

navrh-zahrady

Designový nábytek udělá zahradu ještě útulnější. Takové doplňky bývají bohužel nejdražší. Zdroj: EGOE

Ještě složitější je takto dopředu stanovit i jen přibližný rozpočet včetně nákladů na sazenice, zahradní doplňky, architekta a především realizaci, pokud to nebudete chtít dělat svépomocí. Přibližně počítejte s cenou kolem 1 400 korun za metr čtvereční včetně všech dodatečných nákladů. Je to opravdu hodně orientační odhad. Bývá přirozeně velký cenový rozdíl mezi jednoduchou venkovskou zahradou a moderní městskou oázou klidu, kde budete mít i bazén se saunou, designové lavičky, osvětlení cestiček apod.

Plňte si svůj sen

I dokonalou zahradu se vším všudy si ovšem může dovolit i obyčejný člověk. Jen se smiřte s tím, že budete svůj sen budovat na etapy. Jeden rok vytvoříte třeba zeleninovou zónu s vyvýšenými záhony, o dva roky později jezírko ke koupání a budete pokračovat dál, až našetříte zase potřebný rozpočet. I kdyby to ovšem mělo trvat desítky let, splňte si svůj sen! Málokterá věc dává takový smysl. Je to investice, kterou ocení ještě mnoho dalších generací. Bez kvalitního plánu ale nezačínejte, jinak skončíte jako loď bez kormidla.

Máte nějaké otázky? Zodpovíme je. Prosíme o pečlivé vyplnění kontaktních údajů.

Nevyplňujte toto pole: