Břečťan popínavý

59 Kč
Skladem (66 ks)

Výška sazenice cca 20 cm

Detailní informace

Detailní popis produktu

Prodejní argumenty 999,-

Popínavá rostlina sloužící k ozelenění zdí, fasád či kmenů stromů. Tou je jednoznačně břečťan popínavý (Hedera helix). Tato rostlina je jedinečná, jelikož je jediným samopnoucím druhem naší domácí flóry. Popíná se pomocí kořenů, její listy jsou tmavozelené s proměnlivým tvarem i velikostí. Pro listy je typický srdčitý nebo kosočtverečný tvar, okraje ohrnuté dolů a zčásti i viditelně zubaté. Bývají zpravidla troj nebo pětilaločné. Při kvetení se objevují malé žlutozelené květy, které svým bohatým nektarem lákají hmyz.

hedera helix

Břečťan je na výběr místa takřka univerzální rostlina. Pro zdárný růst se hodí stinnější místo, ale pěstovat lze i na slunci. Důležitá je závlaha, jelikož jde o vlhkomilnou rostlinu, ta je potřeba méně a častěji, zejména v období sucha. Od září do října se objevují okvětní lístky. Břečťan je stálezelená rostlina, tudíž ani v zimě neopadá. Je plně mrazuvzdorný až do -29 °C. 

Lze zasadit od jara do podzimu. Chcete-li pomocí břečťanu pokrýt zeď či plot, dejte sazenice 1,5 m od sebe. Po úplném zakořenění vyroste sazenice i přes 1 m během sezóny. Nemusíte se bát, že by břečťan poškodil zdivo nebo plot. Ani pokud potřebujete rostlinu zkrátit, nemusíte mít strach. S jejími fantastickými regeneračními schopnostmi znovu obrazí a zvládne i větší zásah. 

Rozhodně stojí za vyzkoušení!