Během jara jsme vám doručili rekordních 28106 sazenic a vyřídili jen 17 reklamací. Děkujeme 🤝

Brslen Fortuneův

Množstevní sleva od 3 ks
89 Kč 99 Kč od 89 Kč
Předobjednávky na podzim 2024 Předobjednávky na podzim 2024 Zvolte variantu
Varianta
Možnosti doručení

Výška sazenice cca 15 cm

Detailní informace

Doprava zdarma
Doprava zdarma
od 1 499 korun
Okamžitá expedice
Okamžitá expedice
zboží skladem
Garance doručení
Doručení v pořádku,
při nedodržení zdarma

Detailní popis produktu

Vyberte si z naší nabídky sazenic brslenů. K prodeji jsou připraveny dvě odrůdy.

Emerald Gaiety

Stálezelený impozantní keř s žíhanými zelenobílými listy. Zbarvení listů je typické pro odrůdu brslenu „Emerald Gaiety“ (Euonymus fortunei 'Emerald Gaiety'). Oválné listy se po krajích zbarvují do krémově bílé až žluté barvy. S přicházejícím podzimem se jejich barva mění na růžovou (někdy do červena), ale ani v zimě neopadají. Keř brslenu je nekvetoucí, na jaře však nově rostoucí listy mohou působit jako květy. Dorůstá do výšky 50 – 100 cm.

Pro brslen vyberte slunné místo, případně polostín. Jde o vlhkomilný keř, který ocení pravidelnou zálivku a kyselejší půdu. Rostlina je mrazuvzdorná až do -29 °C. Brslen můžete umístit k plotu, na okraj záhonu nebo do skupinového aranžmá. Řez lze provádět od jara až do poloviny léta.

Emerald Gold

Zlatozelené listy brslenu „Gold“ (Euonymus fortunei 'Emerald´n Gold') přilákají pozornost již z dálky. Tento okrasný keř dorůstá výšky od 30 až do 100 cm.

Pro brslen vyberte slunné místo, případně polostín. Čím více slunce však rostlina dostane, tím zbarvenější budou květy do zlata. Jde o vlhkomilný keř, který ocení pravidelnou zálivku a kyselejší půdu. Rostlina je mrazuvzdorná až do -29 °C.

Euonymus fortunei-gold

Při výběru místa nezapomeňte na unikátnost tohoto zlatého keře a dejte mu možnost v zahradě patřičně vyniknout. Brslen můžete umístit k plotu, na okraj záhonu nebo do skupinového aranžmá. Při umístění k plotu může vyrůst i přes svou obvyklou výšku, jelikož se své opory začne chytat. Řez lze provádět od jara až do poloviny léta.

Doplňkové parametry

Kategorie: Okrasné keře na zahradu
Latinský název: Euonymus Fortunei