Dlužicha americká

69 Kč
Skladem (11 ks)
Varianta

Výška sazenice cca 15 cm

Detailní informace

Detailní popis produktu

Prodejní argumenty 999,-

K prodeji je připravena odrůda 'Palace Purple'.

Dlužicha americká (Heuchera americana) je stálezená trvalka dorůstající výšky 40 - 60 cm. Trvalka tvoří malé trsy, má dřevnatě ztloustlé stonky. Její zvlněné listy jsou srdčité a laločnaté, šedozelené a červené barvy. V období června a července se na tenkých, dlouhých latách objevují malé, žluté, zvonkovitě květy s červenými prašníky.

Při výběru místa dbejte na to, aby měla rostlina dostatek světla, ale přežije i v polostínu a nepotřebuje výraznou zálivku. Ocení humózní a výživnou, propustnou půdu. Rostlina neopadá ani přes zimu a je mrazuvzdorná až do -35 °C. Při vysazení rozmístěte na metr čtvereční přibližně 7 - 8 sazenic (ideální je dát sazenice cca 30 cm od sebe). Může se stát, že při velkých mrazech rostlina povyleze z půdy proto jí časně zjara musíme zasadit o trochu hlouběji. Na jaře je zároveň potřeba odstřihnout staré listy.

heuchera americana (dlužicha)

Dlužichu můžete využití ve smíšených trvalkových záhonech, ale pěstovat lze i v nádobě či květináči, kde je naprosto okouzlující. Svými dekorativními listy rozzáří obruby záhonů, rabat a skupin dřevin. Její výrazné listy jsou skvělým doplňkem do kytic.

Tato trvalka se může zdát na první pohled netradiční, ale svou barvitostí vás jednoznačně okouzlí.