Dlužicha americká

69 Kč
Předobjednávky na jaro 2022
Varianta

Výška sazenice cca 15 cm

Detailní informace

Doprava zdarma
Doprava zdarma
od 999 korun
Okamžitá expedice
Okamžitá expedice
zboží skladem
Garance doručení
Garance doručení
nepoškozených sazenic

Detailní popis produktu

K prodeji je připravena odrůda 'Palace Purple'.

Dlužicha americká (Heuchera americana) je stálezená trvalka dorůstající výšky 40 - 60 cm. Trvalka tvoří malé trsy, má dřevnatě ztloustlé stonky. Její zvlněné listy jsou srdčité a laločnaté, šedozelené a červené barvy. V období června a července se na tenkých, dlouhých latách objevují malé, žluté, zvonkovitě květy s červenými prašníky.

Při výběru místa dbejte na to, aby měla rostlina dostatek světla, ale přežije i v polostínu a nepotřebuje výraznou zálivku. Ocení humózní a výživnou, propustnou půdu. Rostlina neopadá ani přes zimu a je mrazuvzdorná až do -35 °C. Při vysazení rozmístěte na metr čtvereční přibližně 7 - 8 sazenic (ideální je dát sazenice cca 30 cm od sebe). Může se stát, že při velkých mrazech rostlina povyleze z půdy proto jí časně zjara musíme zasadit o trochu hlouběji. Na jaře je zároveň potřeba odstřihnout staré listy.

heuchera americana (dlužicha)

Dlužichu můžete využití ve smíšených trvalkových záhonech, ale pěstovat lze i v nádobě či květináči, kde je naprosto okouzlující. Svými dekorativními listy rozzáří obruby záhonů, rabat a skupin dřevin. Její výrazné listy jsou skvělým doplňkem do kytic.

Tato trvalka se může zdát na první pohled netradiční, ale svou barvitostí vás jednoznačně okouzlí.