Dlužicha krvavá

69 Kč
Skladem s doručením na jaře 2021
Varianta

Výška sazenice cca 15 cm

Detailní informace

Detailní popis produktu

Prodejní argumenty 999,-

Dlužicha krvavá 'Coral Forest' (Heuchera sanguinea 'Coral Forest') je pro vás momenálně připravena k prodeji. Jde o stálezenou trvalku dorůstající výšky 30 - 40 cm. Trvalka tvoří větší nebo menší trsy, na bázi má ztlustlé, zdřevnatělé stonky. Její zvlněné listy jsou srdčité a mělce laločnaté, světle zelené barvy.

V období června a července se na tenkých, dlouhých latách objevují malé, ale zato četné, šarlatově červené květy. Při výběru místa dbejte na to, aby měla rostlina dostatek světla, ale přežije i v polostínu a nepotřebuje výraznou zálivku. Ocení humózní a výživnou, propustnou půdu. Rostlina neopadá ani přes zimu a je mrazuvzdorná až do -35 °C. Při vysazení rozmístěte na metr čtvereční přibližně 7 - 8 sazenic (ideální je dát sazenice cca 30 cm od sebe). Může se stát, že při velkých mrazech rostlina povyleze z půdy proto jí časně zjara musíme zasadit o trochu hlouběji. Na jaře je zároveň potřeba odstřihnout staré listy.

Dlužicha krvavá

Svými dekorativními listy a výrazně červenými květy rozzáří obruby záhonů, rabat a skupin dřevin. Dlužichu můžete proto využít ve smíšených trvalkových záhonech, ale pěstovat lze i v nádobě, kde je naprosto okouzlující. Využití najde i na polostinných skalkách nebo hrobech. 

Červená dominuje nejen skalkám, proč by nemohla rozjasnit i tu vaši?