Dlužicha krvavá

69 Kč
Předobjednávky na podzim 2021
Varianta

Výška sazenice cca 15 cm

Detailní informace

Doprava zdarma
Doprava zdarma
od 999 korun
Okamžitá expedice
Okamžitá expedice
zboží skladem
Garance doručení
Garance doručení
nepoškozených sazenic

Detailní popis produktu

Dlužicha krvavá 'Coral Forest' (Heuchera sanguinea 'Coral Forest') je pro vás momenálně připravena k prodeji. Jde o stálezenou trvalku dorůstající výšky 30 - 40 cm. Trvalka tvoří větší nebo menší trsy, na bázi má ztlustlé, zdřevnatělé stonky. Její zvlněné listy jsou srdčité a mělce laločnaté, světle zelené barvy.

V období června a července se na tenkých, dlouhých latách objevují malé, ale zato četné, šarlatově červené květy. Při výběru místa dbejte na to, aby měla rostlina dostatek světla, ale přežije i v polostínu a nepotřebuje výraznou zálivku. Ocení humózní a výživnou, propustnou půdu. Rostlina neopadá ani přes zimu a je mrazuvzdorná až do -35 °C. Při vysazení rozmístěte na metr čtvereční přibližně 7 - 8 sazenic (ideální je dát sazenice cca 30 cm od sebe). Může se stát, že při velkých mrazech rostlina povyleze z půdy proto jí časně zjara musíme zasadit o trochu hlouběji. Na jaře je zároveň potřeba odstřihnout staré listy.

Dlužicha krvavá

Svými dekorativními listy a výrazně červenými květy rozzáří obruby záhonů, rabat a skupin dřevin. Dlužichu můžete proto využít ve smíšených trvalkových záhonech, ale pěstovat lze i v nádobě, kde je naprosto okouzlující. Využití najde i na polostinných skalkách nebo hrobech. 

Červená dominuje nejen skalkám, proč by nemohla rozjasnit i tu vaši?