Estragon

69 Kč
Předobjednávky na jaro 2022

Výška sazenice cca 15 cm

Detailní informace

Doprava zdarma
Doprava zdarma
od 999 korun
Okamžitá expedice
Okamžitá expedice
zboží skladem
Garance doručení
Garance doručení
nepoškozených sazenic

Detailní popis produktu

Pelyněk kozalec neboli Estragon (Artemisia drancunculus) je trsovitá, vzpřímená bylinka a trvalka s výškou až 1 - 1,5 m. Má hustě rozvětvený kořen odkud přímo vyrůstají větvící se lodyhy, které u země dřevnatí. Má malé, celokrajné, špičaté, zelené listy. V období od srpna do října vykvétají malé a nenápadné žluté květy. 

Estragon potřebuje teplé, slunné nebo polostinné stanoviště s vlhkou, humusovitou půdou. Půdu je potřeba díky kořenům udržovat kyprou a dopřát rostlině rovnoměrnou zálivku. Ve vyšších polohách je nutné rostlinu ochránit před zimou a přikrýt chvojím. 

V období od jara do podzimu je možné sklízet listy a špičky výhonků. Estragon se využívá pokud možno čerstvý. Je to bylinka, kterou je vhodná pro využití v kuchyni. Zjemní rybí omáčky, polévky, saláty nebo masové pokrmy. Použít lze na nakládání do octa a oleje. Zároveň působí jako léčivá rostlina, jelikož podporuje chuť k jídlu, zlepšuje trávení a má močopudné účinky. Je třeba dávat pozor na konzumované množství, proto se doporučuje užívat pouze akutně nebo krátkodobě. 

Doplňkové parametry

Kategorie: Bylinky a léčivé rostliny
Latinský název: Artemisia dracunculus
České synonymum: Pelyněk kozalec