Kanadská borůvka

Množstevní sleva od 3 ks
129 Kč 169 Kč od 129 Kč
Předobjednávky na jaro 2023 Předobjednávky na jaro 2023 Zvolte variantu
Varianta
Možnosti doručení

Výška sazenice cca 20 cm

   Vyska       Sklizen       Vlhko       Spon       Kyselomilne   

1-2m

6-8

Vlhko

2x1m

Kyselá

Detailní informace

Doprava zdarma
Doprava zdarma
od 1 499 korun
Okamžitá expedice
Okamžitá expedice
zboží skladem
Garance doručení
Garance doručení
nepoškozených sazenic

Detailní popis produktu

Borůvky - kdo by je nemiloval. Oblíbené sladké plody, které ocení nejen děti, ale i dospělí. Mají nejen příjemnou chuť, ale i plno vitamínů a jsou prokázány jejich léčivé účinky. Malé tmavomodré kuličky se skvěle hodí do jogurtů, ovocných knedlíků, koláčů, ale i na výrobu sirupů, marmelád, džemů či vína. Proč si tedy tento poklad nevypěstovat sami v BIO kvalitě a na své vlastní zahradě? 

  • 'Spartan' je oblíbená raná odrůda, výška keře přibližně 160 - 180 cm, šířka až 150 cm. Velmi velké a chutné plody, dozrávají již od konce června do poloviny července. V dospělosti sklidíte z jedné rostliny 5 až 7 kg borůvek. Je plně mrazuvzdorná.
  • 'Hannah´s Choice' - doporučujeme, ačkoliv není tak známá. Letos máme moc pěkné sazenice.

Pěstování

Pokud očekáváte od borůvek hojnou úrodu, pak doporučujeme zasadit dvě odrůdy k sobě, aby se mohly vzájemně opylovat. Čím více druhů kanadské borůvky zasadíte, tím bohatší úrodu lze očekávat. Navíc si tím krásně prodloužíte období sklizně.

Kanadské borůvky potřebují ke zdárnému růstu dostatečně vlhkou, kyselou, vzdušnou a zároveň propustnou půdu. Sazenice musí být na slunném stanovišti nebo v polostínu. Zkuste si s nimi pohrát i v okrasné výsadbě. Hodí se k rododendronům a vřesovcům. Na podzim jinak sterilní zelenou totiž doplníte o tóny rudé barvy.

Výsadba

Při výsadbě je třeba vykopat jámu hlubokou 50 cm a smíchat půdu s jehličím nebo nejlépe borovou hrabankou, říčním pískem a vřesovištním substrátem nebo rašelinou. Vykopaný zahradní substrát použijte z velké většiny jinde na zahradě. Opravdu je nejdůležitější rostlinám zajistit propustnou a kyselou půdu. Jen tím bude zajištěno optimální pH, které sazenice potřebují. Přilepšit borůvkám můžete i mykorhizou.

Využití 

Borůvky se mnohdy označují jako preventivní lék proti různým nemocem. Ale důležitější je, že si na nich pochutnáte vy i děti.

Doplňkové parametry

Kategorie: Ovoce
Latinský název: Vaccinium corymbosum
České synonymum: Brusnice chocholičnatá