Kanadská borůvka

259 Kč 129 Kč 149 Kč 139 Kč od 129 Kč
Předobjednávky na podzim 2021 Předobjednávky na podzim 2021 Předobjednávky na podzim 2021 Předobjednávky na podzim 2021 Zvolte variantu
Varianta

Výška sazenice cca 20 cm

Detailní informace

Doprava zdarma
Doprava zdarma
od 999 korun
Okamžitá expedice
Okamžitá expedice
zboží skladem
Garance doručení
Garance doručení
nepoškozených sazenic

Detailní popis produktu

Borůvky - kdo by je nemiloval. Oblíbené sladké plody, které ocení nejen děti, ale i dospělí. Mají nejen příjemnou chuť, ale i plno vitamínů a jsou prokázány jejich léčivé účinky. Malé tmavomodré kuličky se skvěle hodí do jogurtů, ovocných knedlíků, koláčů, ale i na výrobu sirupů, marmelád, džemů či vína. Proč si tedy tento poklad nevypěstovat sami a na své vlastní zahradě? 

  • 'Spartan' je oblíbená raná odrůda, výška keře přibližně 160 - 180 cm, šířka až 150 cm. Velmi velké a chutné plody, dozrávají v polovině července. Je plně mrazuvzdorná. Cena 259,- Kč.
  • 'Patriot' je odrůda vhodná i pro začátečníky, velmi odolná a bohatě plodící. Výška keře 90 - 150 cm. Velké, světle modré plody dozrávají v červenci a plodí až 4 týdny. Je mrazuvzdorná až do - 35 °C. Cena 129,- Kč.
  • 'Goldtraube' je raná, bohatě a pravidelně plodící odrůda, výška keře 100 - 120 cm, šířka až 150 cm. Středně velké, tmavě modré plody, dozrávají postupně od července do srpna. Cena 149,- Kč.
  • 'Bluecrop' je nejrozšířenější odrůda, výška keře 160 - 200 cm. Sladké a velmi chutné světle modré květy. Výborná na přímou konzumaci či výrobu džemů.Je plně mrazuvzdorná až do -38 °C. Cena 139,- Kč.

Pěstování

Pokud očekáváte od borůvek hojnou úrodu, pak doporučujeme zasadit alespoň dvě odrůdy k sobě, aby se mohly vzájemně opylovat. Čím více keříků kanadské borůvky zasadíte, tím bohatší úrodu lze očekávat. 

Kanadské borůvky potřebují ke zdárnému růstu dostatečně vlhkou, kyselou, vzdušnou a zároveň propustnou půdu. Sazenice vyžadují být na slunném stanovišti.

Výsadba

Při výsadbě je třeba smíchat půdu s jehličím nebo kůrou a se substrátem, který je určený kyselomilným rostlinám. Tím bude zajištěno optimální pH, které sazenice potřebují. 

Využití 

Borůvky se mnohdy označují jako preventivní lék proti různým nemocem.