Kanadská borůvka

Množstevní sleva od 3 ks
169 Kč 119 Kč 99 Kč 119 Kč od 99 Kč
Předobjednávky na jaro 2024 Předobjednávky na jaro 2024 Předobjednávky na jaro 2024 Předobjednávky na jaro 2024 Zvolte variantu
Varianta
Možnosti doručení

Výška sazenice cca 20 cm

   Vyska       Sklizen       Vlhko       Spon       Kyselomilne   

1-2m

6-8

Vlhko

2x1m

Kyselá

Detailní informace

Doprava zdarma
Doprava zdarma
od 1 499 korun
Okamžitá expedice
Okamžitá expedice
zboží skladem
Garance doručení
Garance doručení
nepoškozených sazenic

Detailní popis produktu

Nově bereme kanadské borůvky (zatím jen Patriot a Goldtraube) od české okrasné školky se specializací na borůvky. Jak si můžete všimnout na fotce, tyto velmi kvalitní sazenice plodí už od 1. roku! Díky tomu jsme také mohli u těchto kultivarů snížit cenu na bezkonkurenční hladinu, proto u nich je garance nejnižší ceny na trhu. Zkrátka úžasný poměr mezi cenou a kvalitou.

Borůvky - kdo by je nemiloval. Oblíbené sladké plody, které ocení nejen děti, ale i dospělí. Mají nejen příjemnou chuť, ale i plno vitamínů a jsou prokázány jejich léčivé účinky. Malé tmavomodré kuličky se skvěle hodí do jogurtů, ovocných knedlíků, koláčů, ale i na výrobu sirupů, marmelád, džemů či vína. Proč si tedy tento poklad nevypěstovat sami v BIO kvalitě a na své vlastní zahradě?

Pěstování

Pokud očekáváte od borůvek hojnou úrodu, pak doporučujeme zasadit dvě odrůdy k sobě, aby se mohly vzájemně opylovat. Čím více druhů kanadské borůvky zasadíte, tím bohatší úrodu lze očekávat. Navíc si tím krásně prodloužíte období sklizně.

Kanadské borůvky potřebují ke zdárnému růstu dostatečně vlhkou, kyselou, vzdušnou a zároveň propustnou půdu. Sazenice musí být na slunném stanovišti nebo v polostínu. Zkuste si s nimi pohrát i v okrasné výsadbě. Hodí se k rododendronům a vřesovcům. Na podzim jinak sterilní zelenou totiž doplníte o tóny rudé barvy.

Výsadba

Při výsadbě je třeba vykopat jámu hlubokou 50 cm a smíchat půdu s jehličím nebo nejlépe borovou hrabankou, říčním pískem a vřesovištním substrátem nebo rašelinou. Vykopaný zahradní substrát použijte z velké většiny jinde na zahradě. Opravdu je nejdůležitější rostlinám zajistit propustnou a kyselou půdu. Jen tím bude zajištěno optimální pH, které sazenice potřebují. Přilepšit borůvkám můžete i mykorhizou.

Využití 

Borůvky se mnohdy označují jako preventivní lék proti různým nemocem. Ale důležitější je, že si na nich pochutnáte vy i děti.

Doplňkové parametry

Kategorie: Ovoce
Latinský název: Vaccinium corymbosum
České synonymum: Brusnice chocholičnatá