Mochna křovitá

79 Kč 139 Kč 69 Kč od 69 Kč
Předobjednávky na jaro 2022 Předobjednávky na jaro 2022 Předobjednávky na jaro 2022 Zvolte variantu
Varianta

Výška sazenice cca 20 cm

Detailní informace

Doprava zdarma
Doprava zdarma
od 999 korun
Okamžitá expedice
Okamžitá expedice
zboží skladem
Garance doručení
Garance doručení
nepoškozených sazenic

Detailní popis produktu

Nízký a hustě větvený, opadavý keř, kterým je mochna křovitá (Potentilla fruticosa), má svou velkou výhodu. Velmi bohatě a dlouho kvete. Odrůdy tohoto keře dorůstají do výšky 0,5 - 1,2 m. Květy bývají široké 2 - 3 cm a okvětní lístky mohou být žluté, bílé nebo oranžovo-červené. Přesně tyto tři druhy najdete v naší nabídce sazenic k prodeji. 

Pokud umístíte mochnu na slunce, případně do světlého stínu, bohatě se vám odmění. Od června až do října rozzáří stanoviště svým bohatým kvetením. Potřebuje k tomu svěží, mírně vlhkou a dobře propustnou půdu. Půda by neměla úplně vyschnout. Keř je mrazuvzdorný až do -40 °C a před zimou listy opadávají.

  • 'Goldteppich'
    Velké, tmavě žluté květy. Rozkladitý keř s výškou až 0,7 m. Šedozelené, velké listy. 
  • 'Red Ace'
    Červenooranžové až oranžově žluté květy. Široce keříčkovitý s jemnými větvemi a výškou až 0,6 m. Malé, svěže zelené listy. 
  • 'Alba'
    Bílé květy se žlutým terčíkem. Hustý keř s výškou až 1 m. 

mochna (potentilla fruticosa)

Mochnu můžeme vysadit jako jednotlivce nebo do větších skupin. Do rabat s trvalkami či dřevinami. V kombinaci s trávami, růžemi nebo letničkami působí geniálně. Zároveň najde využití i jako součást nízkých a kvetoucích živých plotů. Na jaře provádíme hluboký řez, který podporuje hojnost i velikost květů. 

Už si představujete tu nádheru?