Rybíz

119 Kč
Předobjednávky na podzim 2021
Varianta

Výška sazenice cca 20 cm

Detailní informace

Detailní popis produktu

Prodejní argumenty 999,-

Rybíz červený (Ribes rubrum) 'Kozolupský raný' je raná odrůda rybízu. Jde o středně vysoký ovocný keř dorůstající v dospělosti výšky kolem 2 m. Šířka je běžně kolem 1,5 - 2 m. 

V období dubna až května keř kvete žlutým květenstvím. Plody rybízu červeného mají hroznovitý tvar a dozrávají v období druhé poloviny června. Plody jsou středně velké až velké, červené bobule, které mají lesklou a přesto pevnou slupku. Hrozen je dlouhý a hustě osazený těmito bobulemi. Keř plodí pravidelně. Chuť plodů rybízu je lehce nakyslá, navinulá a přesto velice lahodná. Má zelené listy, které jsou opadavé.

Tato odrůda rybízu je odolná vůči chorobám proto není potřeba mít z jejího pěstování strach. Ke svému růstu a dozrávání plodů ocení spoustu slunečních paprsků, vlhkou a živnou půdu. Je plně mrazuvzdorný. Keř dobře snáší řez, který je třeba provádět po sklizni a dát tak prostor nově vyrůstajícím letorostům, na kterých bude plodit. 

Plody rybízu jsou plné vitamínu C. Jsou oblíbené jako ovoce využívané pro výrobu marmelád, šťáv nebo při pečení ovocných koláčů.