Rybíz

119 Kč
Předobjednávky na jaro 2022
Varianta

Výška sazenice cca 20 cm

Detailní informace

Doprava zdarma
Doprava zdarma
od 999 korun
Okamžitá expedice
Okamžitá expedice
zboží skladem
Garance doručení
Garance doručení
nepoškozených sazenic

Detailní popis produktu

Rybíz červený (Ribes rubrum) 'Kozolupský raný' je raná odrůda rybízu. Jde o středně vysoký ovocný keř dorůstající v dospělosti výšky kolem 2 m. Šířka je běžně kolem 1,5 - 2 m. 

V období dubna až května keř kvete žlutým květenstvím. Plody rybízu červeného mají hroznovitý tvar a dozrávají v období druhé poloviny června. Plody jsou středně velké až velké, červené bobule, které mají lesklou a přesto pevnou slupku. Hrozen je dlouhý a hustě osazený těmito bobulemi. Keř plodí pravidelně. Chuť plodů rybízu je lehce nakyslá, navinulá a přesto velice lahodná. Má zelené listy, které jsou opadavé.

Tato odrůda rybízu je odolná vůči chorobám proto není potřeba mít z jejího pěstování strach. Ke svému růstu a dozrávání plodů ocení spoustu slunečních paprsků, vlhkou a živnou půdu. Je plně mrazuvzdorný. Keř dobře snáší řez, který je třeba provádět po sklizni a dát tak prostor nově vyrůstajícím letorostům, na kterých bude plodit. 

Plody rybízu jsou plné vitamínu C. Jsou oblíbené jako ovoce využívané pro výrobu marmelád, šťáv nebo při pečení ovocných koláčů.