Během jara jsme vám doručili rekordních 28106 sazenic a vyřídili jen 17 reklamací. Děkujeme 🤝

Skalník Dammerův

Množstevní sleva od 3 ks
59 Kč
Předobjednávky na podzim 2024
Varianta
Možnosti doručení

Výška sazenice cca 20 cm

   Vyska   
   Sirka   
   Stalezelene 1   
   Pocet   

 0,7m

 1-3m

 Stálezel.

 

 4ks/m2

Detailní informace

Doprava zdarma
Doprava zdarma
od 1 499 korun
Okamžitá expedice
Okamžitá expedice
zboží skladem
Garance doručení
Doručení v pořádku,
při nedodržení zdarma

Detailní popis produktu

Hledáte stálezelený, půdopokryvný a velmi rychle rostoucí skalník? Pak si objednejte Skalník Dammerův 'Skogholm', který máme právě v nabídce. 

Nízký plazivý keř, jehož domovinou je západní Čína, to je skalník Dammerův (Cotoneaster dammeri). I přesto ale nalezl podmínky pro pěstování vhodné i u nás. Má mírně lesklé, 2 – 3 cm dlouhé, celokrajné, oválné listy. Jeho květy jsou bílé a vykvétají v květnu. Má velmi ozdobné plody, šarlatově červené malvičky velikosti hrachu, které drží na keři i přes zimu. Dorůstá do šířky 1 - 3 m, vysoký je pouze 60 - 80 cm. 

Pro správný růst vyžaduje tento stálezelený keř především propustnou půdu. Nic víc nepotřebuje. Pokud se na místě nedařilo jiným rostlinám, pak skalníku se dařit bude. Může se pěstovat i na stinném stanovišti a snese suché prostředí. Je plně mrazuvzdorný až do -29 °C.

Skvělým umístěním, jak už napovídá sám název, jsou všemožné skalky. Na jeden metr čtvereční je vhodné umístit 3 - 5 sazenic. Umí zpevnit svah a prosperuje i v městském prostředí.

Doplňkové parametry

Kategorie: Půdopokryvné rostliny
Latinský název: Cotoneaster dammeri
České synonymum: Skalník plazivý