Během jara jsme vám doručili rekordních 28106 sazenic a vyřídili jen 17 reklamací. Děkujeme 🤝

Sněženka podsněžník

Množstevní sleva od 3 ks
99 Kč
Předobjednávky na podzim 2024
Možnosti doručení

Sazenice, 1 ks

Detailní informace

Doprava zdarma
Doprava zdarma
od 1 499 korun
Okamžitá expedice
Okamžitá expedice
zboží skladem
Garance doručení
Doručení v pořádku,
při nedodržení zdarma

Detailní popis produktu

Sněženky jsou krásné, rané jarní květiny, které můžete snadno pěstovat v zahradě. Jsou odolné a přinášejí první nádech jara. Následující kroky vám ukážou, jak pěstovat sněženky:

Výběr místa

Sněženky preferují polostinná až stinná místa, ale mohou růst i na slunných místech, pokud je půda dostatečně vlhká. Vyberte si místo, kde budou mít sněženky dostatek světla na jaře, kdy kvetou, ale budou chráněny před přímým slunečním zářením v letních měsících. Ideální jsou tak místa pod listnatými stromy, ovšem v lehce podmáčených lokalitách zejména v předjaří.

Příprava půdy


Sněženky rostou nejlépe v dobře propustné a vlhké půdě. Přidejte kompost nebo jiný organický materiál do půdy, aby se zlepšila její struktura a zadržovala vlhkost.

Výsadba cibulí


Cibule sněženek se sázejí na podzim nebo brzy na jaře, jakmile půda povolí. Sazenice mají obvykle jeden malý hřeben a jeden větší konec, a oba konce lze použít pro orientaci. Sazečkuje se s hřebenem nahoru, větším koncem směrem dolů, asi 5-8 cm hluboko a s rozestupem asi 5-10 cm mezi jednotlivými cibulemi.

Zalévání


Po výsadbě důkladně zalijte, aby sněženky dobře zakořenily. Během vegetačního období (na jaře) udržujte půdu mírně vlhkou.

Péče o rostliny


Sněženky nepotřebují příliš péče. Mohou zůstat na jednom místě několik let, pokud jsou spokojeny s podmínkami. Vyhněte se silnému hnojení, protože přílišné množství živin může poškodit rostliny.

Rozmnožování


Sněženky se přirozeně množí cibulemi a semeny. Můžete je také rozdělit po odkvětu, pokud chcete nové rostliny.

Doplňkové parametry

Kategorie: Jarní cibuloviny
Latinský název: Galanthus nivalis