Tavolník japonský

79 Kč 59 Kč 79 Kč 89 Kč od 59 Kč
Předobjednávky na jaro 2023 Předobjednávky na jaro 2023 Předobjednávky na jaro 2023 Předobjednávky na jaro 2023 Zvolte variantu
Varianta
Možnosti doručení

Výška sazenice cca 20 cm

   Vyska       Doba kvetu       Sucho 1       Vzdalenost     

40-110cm

6-7

Sucho

35cm

 

 

Detailní informace

Doprava zdarma
Doprava zdarma
od 1 499 korun
Okamžitá expedice
Okamžitá expedice
zboží skladem
Garance doručení
Garance doručení
nepoškozených sazenic

Detailní popis produktu

K prodeji jsou připravené dvě odrůdy tavolníku japonského. Sazenice „Little princess“ a „Crispa“

Little princess

Tavolník japonský (Spiraea japonica 'Little Princess') je nízký, kulovitý keř, který dorůstá výšky od 40 do maximální výšky 60 cm. Ačkoliv jde o zakrslou odrůdu tavolníku, jde o jeden z nejoblíbenějších kultivarů. Jedná se o nenáročnou rostlinu na pěstování. Květy se zbarvují do růžova v období června a července. Listy jsou zelené, na podzim se barví do žluta a před zimou opadají.

Jde o suchomilnou rostlinu s potřebou mírné závlahy (zejména v období sucha), která se skvěle hodí jak na slunné stanoviště, tak do polostínu. Je mrazuvzdorný až do -29 °C.

Tento zakrslý kultivar lze použít do nízkého živého plotu, na okraje záhonů či skalek. Na jaře lze zastřihnout loňské větve, ale údržba není nutná.

spiraea-japonica-3461317_1920

Crispa

Tavolník japonský (Spiraea japonica 'Crispa') je hustý, kompaktní keř, který dosahuje výšky 60 – 80 cm. Pro zdravý růst potřebuje tavolník slunné stanoviště nebo polostín. Sazenice je potřeba zalévat pouze minimálně. Drobné květy zdobící keř jsou tmavě růžové, při rašení se zbarvují až do červena. Květy se objevují od července až do pozdního léta (konce září). Typickým znakem jsou zelené listy s hluboce zubatým okrajem, které před zimou opadávají. Je mrazuvzdorný až do -29 °C.

Sazenice tavolníku „Crispa“ rovněž poslouží jako nízký živý plot nebo ozdoba trvalkového záhonu.

Brzy na jaře lze keř zastřihnout, ale údržba není nutná, jelikož jde o velice kompaktní kultivar.

Doplňkové parametry

Kategorie: Okrasné keře na zahradu
Latinský název: Spiraea japonica