Během jara jsme vám doručili rekordních 28106 sazenic a vyřídili jen 17 reklamací. Děkujeme 🤝

Tavolník japonský

Množstevní sleva od 3 ks
79 Kč 59 Kč od 59 Kč
Předobjednávky na podzim 2024 Předobjednávky na podzim 2024 Zvolte variantu
Varianta
Možnosti doručení

Výška sazenice cca 20 cm

   Vyska       Doba kvetu       Sucho 1       Vzdalenost     

40-110cm

6-7

Sucho

35cm

 

 

Detailní informace

Doprava zdarma
Doprava zdarma
od 1 499 korun
Okamžitá expedice
Okamžitá expedice
zboží skladem
Garance doručení
Doručení v pořádku,
při nedodržení zdarma

Detailní popis produktu

Tavolník japonský je hustý, kompaktní keř, který dosahuje výšky jen 40 – 110 cm dle kultivaru. Pro zdravý růst potřebuje tavolník slunné stanoviště nebo polostín, ale snese i světlejší stín, kde moc nepokvete. Sazenice je vhodné zalévat pouze při delším období sucha. Drobné květy zdobící keř mají odstíny snad všech možných variací růžové, při rašení se zbarvují až do červena. Květy se objevují od června minimálně do konce července. Listy před zimou opadávají. Zbarvují se do bronzové až oranžově červené. Keř je spolehlivě mrazuvzdorný až do -29 °C.

Brzy na jaře lze větve zastřihnout, ale údržba není nutná, jelikož jde o nízký keřík i v dospělosti. Díky vzrůstu se v záhonech dobře kombinuje téměř se všemi trvalkami a travinami v trvalkových záhonech. Lépe vypadá ve skupinách. Používá se s oblibou také do nízkých živých plotů, ale doporučujeme jej jen do těch nestříhaných. Řezem jeho půvab utrpí. Pomůže naopak občasné doplnění rašeliny.

Little princess

Tavolník japonský 'Little Princess' dorůstá do výšky od 40 do maximálně 60 cm. Ačkoliv jde o zakrslý kultivar tavolníku, jde o jeden z nejoblíbenějších. Jedná se o nenáročnou rostlinu na pěstování. Květy se zbarvují do světle růžové. Listy jsou tmavozelené, na podzim se barví do žluta a před zimou opadají.

Tento zakrslý kultivar se hodí rovněž na okraje záhonů či do skalek.

spiraea-japonica-3461317_1920

Crispa

Tavolník japonský 'Crispa' je o něco málo vyšší. Pro zdravý růst potřebuje tavolník slunné stanoviště nebo polostín. Sazenice je potřeba zalévat pouze minimálně. Drobné květy zdobící keř jsou karmínově červené. Typickým znakem jsou tmavě zelené listy s hluboce zubatým okrajem.

Magic Carpet

Tento tavolník odlišují zejména žluté listy. Kvete typicky růžově. Kultivar vysoký cca 80 cm původem z Kanady.

Anthony Waterer

Kvete o něco déle, až do srpna. Barva květenství je sytě růžová. Za nás jde o nejhezčí kultivar. Je ovšem nejvyšší s výškou až 150 cm. Pokud budete každý týden odstraňovat odkvetlé květy, vydrží kvést až do září!

Doplňkové parametry

Kategorie: Okrasné keře na zahradu
Latinský název: Spiraea japonica