Třapatka nachová (Echinacea)

99 Kč 69 Kč od 69 Kč
Předobjednávky jaro 2022 Předobjednávky jaro 2022 Zvolte variantu
Varianta

Výška sazenice cca 20 cm

Detailní informace

Doprava zdarma
Doprava zdarma
od 999 korun
Okamžitá expedice
Okamžitá expedice
zboží skladem
Garance doručení
Garance doručení
nepoškozených sazenic

Detailní popis produktu

Třapatka nachová (Echinacea purpurea) je trvalka známá pod svým lidovým názvem Echinacea. Je známá díky svým léčivým účinkům, Rostlina lze využít celá (kořen, list i květ), každá část na něco jiného. Z echinacey se vyrábí zejména léčivé kapky, sirupy, tablety či masti a krémy. Působí jako antibiotikum, kdy pomáhá organismu ničit bakterie i viry. Vyberte si z naší nabídky. Momentálně jsou připraveny k prodeji dva kultivary třapatky. 

Ke zdárnému růstu potřebuje třapatka slunné stanoviště, dostatek světla, výživnou půdu s dostatkem humusu. Přežije však i méně výživné a sušší půde.  Lze pěstovat v kombinaci s vyššími okrasnými travami. Velmi dobře vynikne v trvalkových rabatech a velkých skupinách. Její pěstování je jednoduché, patří mezi nejdéle kvetoucí trvalky vůbec.

Ačkoliv je echinacea výrazná trvalka, je velmi dobře kombinovatelná s jinými druhy trvalek. Po odkvětu zůstávají na stoncích terčíky, které lze využít do sušených kytic. 
 Echinacea (třapatka nachová)

Echinacea purpurea 'Doubledecker' je trvalka dorůstající výšky přibližně 60 - 100 cm. Květy se objevují v období od června do září a jsou tmavě růžové barvy. Skvělá kombinace s kopretinami. 

Echinacea purpurea 'Happy star' s výškou maximálně 100 cm, má bílé okvětní lístky vykvétající v období od července do září.