Třapatka nachová (Echinacea)

Množstevní sleva od 3 ks
129 Kč 99 Kč 119 Kč 119 Kč od 99 Kč
Předobjednávky na jaro 2024 Předobjednávky na jaro 2024 Předobjednávky na jaro 2024 Předobjednávky na jaro 2024 Zvolte variantu
Varianta
Možnosti doručení

Výška sazenice cca 20 cm

   Vyska       Doba kvetu       K rezu       Slunce       Pocet   

0,5-1m

6-9

K řezu

Slunce

9ks/m2

Detailní informace

Doprava zdarma
Doprava zdarma
od 1 499 korun
Okamžitá expedice
Okamžitá expedice
zboží skladem
Garance doručení
Garance doručení
nepoškozených sazenic

Detailní popis produktu

Třapatka nachová (Echinacea purpurea) je trvalka ze Severní Ameriky známá pod svým lidovým názvem echinacea. Proslavila se i díky svým léčivým účinkům. Používá se preventivně proti nachlazení. Rostlina lze využít celá (kořen, list i květ), každá část na něco jiného. Z echinacey se vyrábí zejména léčivé kapky, sirupy, tablety či masti a krémy. Působí jako antibiotikum, kdy pomáhá organismu ničit bakterie i viry.

Ke zdárnému růstu potřebuje třapatka slunné stanoviště, dostatek světla a výživnou půdu s dostatkem humusu. Přežije však i v méně výživné a sušší půdě. Dobře se jí daří dle naší zkušenosti i v trvale vlhké půdě, ale musí být propustná a minimálně celé odpoledne vystavena přímému slunci. Zahradní architekti ji rádi kombinují s vyššími okrasnými travinami nebo monardou do trvalkových záhonů i moderních štěrkových zahrad. Avšak vynikne jen ve velkých skupinách. Doporučujeme tedy nakoupit nejméně 9 kusů a zasadit je pohromadě. Jedině pak budete s výsledkem spokojeni. Pěstování zvládne i laik. Patří mezi nejdéle kvetoucí trvalky vůbec.

Ačkoliv je echinacea výrazná trvalka, je velmi dobře kombinovatelná s jinými druhy trvalek. Po odkvětu zůstávají na stoncích terčíky, které lze využít do sušených kytic a krásně vypadají i zasněžené během zimy. Ve váze vydrží neobvykle dlouho a roste spolehlivě bez opory díky skoro až dřevnatým stonkům.
 Echinacea (třapatka nachová)

Echinacea purpurea 'Doubledecker' a další barevné druhy dorůstají výšky až 100 cm. Bílé jsou většinou výrazně nižší, počítejte s 50 cm. Odkvetlé úbory zkuste rychle a pravidelně zaštipovat. Vyrostou brzy nové a dobu kvetení tím prodloužíte. Splňte si svůj americký sen!

Doplňkové parametry

Kategorie: Trvalky
Latinský název: Echinacea purpurea