Trávnička přímořská

79 Kč
Skladem (10 ks)
Varianta

Výška sazenice cca 10 cm

Detailní informace

Detailní popis produktu

Prodejní argumenty 999,-

'Ballerina White' je odrůda trávničky přímořské s bílými květy, kterou máme právě připravenou k prodeji. Přesné fotografie naleznete zde.

Trávničky přímořské (Armeria mairtima) jsou obvykle podobné trávám, jejich polštářky jsou velké v průměru 10 cm a dále se rozrůstají do šířky i délky. V období května a června vyrůstají asi 20 cm vysoké, houževnaté stonky s malými květy v kulovitých okolících, které jsou velké přibližně 3 - 4 cm. Mimo námi nabízenou odrůdu s bílými květy existují kultivary s květy růžovými nebo purpurovými. 

Rozhodujete-li se, kam trávničku umístit, pak je ideálním řešením místo mezi vysokými a středně vysokými trvalkami. Trávě podobné polštářky vypadají úhledně v každé roční době. Výborným průvodcem jim na skalce budou podobné polštářovité rostliny, např. zvonky, hvozdíky nebo mateřídoušky. Na 1 m2 je potřeba pořídit 25 sazenic. 

Skvělým prostředním pro pěstování trávniček je slunné stanoviště s dobře propustnou půdou. Po odkvětu je vhodné stonky odstřihnout. Rostlina je mrazuvzdorná až do -23 °C.