Třezalka kalíškatá

59 Kč
Skladem (78 ks)

Výška sazenice cca 20 cm

Detailní informace

Detailní popis produktu

Prodejní argumenty 999,-

Třezalka kalíškatá, rovněž zvaná kališní (Hypericum calycinum) je nízká, stálezelená trvalka s výškou od 20 do 50 cm. Keř se rozrůstá pozemními výběžky. Má čtyřhranné stonky, na kterých jsou uspořádány světle až tmavě zelené listy. Listy jsou úzké, vejčité a dlouhé od 4 do 10 cm. V období od července do září se na vrcholcích výhonů objevují zlatožluté, 4 - 8 cm velké a široké květy, s tyčinkami a červenými prašníky uprostřed. 

Tato půdopokryvná trvalka má skutečně bohaté květenství a je vhodná k ozelenění náspů. Hodí se do větších skupin, jelikož vytváří široké koberce, ale může se vysazovat i na malém prostoru. Při volbě pěstování ve skupině použijeme 7 - 9 sazenic na 1 m2Svou barvitostí oživuje letní zahradu a pozdní kvetení přináší cennou potravu pro včely. 

Třezalka ocení ke zdárnému růstu slunné až polostinné stanoviště s mírně suchou, až svěží půdou. Vhodná půda by měla být dobře propustná, kyprá, písčitá až jílovitá a dobře humózní. Doporučujeme každoročně na jaře, ještě před rašením, keř silně ořezat, lépe potom roste. Je plně mrazuvzdorný.

Fotografie rostliny z dálky naleznete zde.