Během jara jsme vám doručili rekordních 28106 sazenic a vyřídili jen 17 reklamací. Děkujeme 🤝

Třezalka kalíškatá

Množstevní sleva od 3 ks
99 Kč
Předobjednávky na podzim 2024
Možnosti doručení

Výška sazenice cca 20 cm

   Vyska       Doba kvetu       Stalezelene 1       Medonosne 2       Pocet   

20-60cm

7-9

Stálezel.

Medonos.

3ks/m2

Detailní informace

Doprava zdarma
Doprava zdarma
od 1 499 korun
Okamžitá expedice
Okamžitá expedice
zboží skladem
Garance doručení
Doručení v pořádku,
při nedodržení zdarma

Detailní popis produktu

Třezalka kalíškatá, rovněž zvaná kališní (Hypericum calycinum), je nízká, stálezelená trvalka s výškou od 20 do 60 cm. Keř se rozrůstá pozemními výběžky. Má čtyřhranné stonky, na kterých jsou uspořádány světle až tmavě zelené listy. Listy jsou úzké, vejčité a dlouhé od 4 do 10 cm. V období od července do září se na vrcholcích výhonů objevují zlatožluté, 4 - 8 cm velké a široké květy, s tyčinkami a červenými prašníky uprostřed. 

Tento půdopokryvný keř má skutečně bohaté květenství a je vhodný k ozelenění náspů. Hodí se do větších skupin, jelikož vytváří široké koberce, ale může se vysazovat i na malém prostoru v malé zahradě. Při volbě pěstování ve skupině použijeme 3 sazenice na 1 m2Svou barvitostí oživuje letní zahradu a pozdní kvetení přináší cennou potravu pro včely. 

Třezalku můžete umístit v zahradě prakticky na jakékoliv stanoviště. Poradí si se sluncem i stínem a suchem i vlhkostí. Avšak pozor, vhodná půda by měla být dobře propustná, kyprá, písčitá až jílovitá a dobře humózní. Doporučujeme každoročně na jaře, ještě před rašením, keř silně ořezat, lépe potom roste. Je plně mrazuvzdorný.

Na tomto webu se můžete inspirovat.

Doplňkové parametry

Kategorie: Okrasné keře na zahradu
Latinský název: Hypericum calycinum