Třezalka kalíškatá

59 Kč
Předobjednávky na jaro 2023
Možnosti doručení

Výška sazenice cca 20 cm

   Vyska       Doba kvetu       Stalezelene 1       Medonosne 2       Pocet   

20-60cm

7-9

Stálezel.

Medonos.

3ks/m2

Detailní informace

Doprava zdarma
Doprava zdarma
od 999 korun
Okamžitá expedice
Okamžitá expedice
zboží skladem
Garance doručení
Garance doručení
nepoškozených sazenic

Detailní popis produktu

Třezalka kalíškatá, rovněž zvaná kališní (Hypericum calycinum), je nízká, stálezelená trvalka s výškou od 20 do 60 cm. Keř se rozrůstá pozemními výběžky. Má čtyřhranné stonky, na kterých jsou uspořádány světle až tmavě zelené listy. Listy jsou úzké, vejčité a dlouhé od 4 do 10 cm. V období od července do září se na vrcholcích výhonů objevují zlatožluté, 4 - 8 cm velké a široké květy, s tyčinkami a červenými prašníky uprostřed. 

Tento půdopokryvný keř má skutečně bohaté květenství a je vhodný k ozelenění náspů. Hodí se do větších skupin, jelikož vytváří široké koberce, ale může se vysazovat i na malém prostoru v malé zahradě. Při volbě pěstování ve skupině použijeme 3 sazenice na 1 m2Svou barvitostí oživuje letní zahradu a pozdní kvetení přináší cennou potravu pro včely. 

Třezalku můžete umístit v zahradě prakticky na jakékoliv stanoviště. Poradí si se sluncem i stínem a suchem i vlhkostí. Avšak pozor, vhodná půda by měla být dobře propustná, kyprá, písčitá až jílovitá a dobře humózní. Doporučujeme každoročně na jaře, ještě před rašením, keř silně ořezat, lépe potom roste. Je plně mrazuvzdorný.

Na tomto webu se můžete inspirovat.

Doplňkové parametry

Kategorie: Okrasné keře na zahradu
Latinský název: Hypericum calycinum

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení