Třezalka kalíškatá

59 Kč
Předobjednávky na jaro 2022

Výška sazenice cca 20 cm

Detailní informace

Doprava zdarma
Doprava zdarma
od 999 korun
Okamžitá expedice
Okamžitá expedice
zboží skladem
Garance doručení
Garance doručení
nepoškozených sazenic

Detailní popis produktu

Třezalka kalíškatá, rovněž zvaná kališní (Hypericum calycinum) je nízká, stálezelená trvalka s výškou od 20 do 50 cm. Keř se rozrůstá pozemními výběžky. Má čtyřhranné stonky, na kterých jsou uspořádány světle až tmavě zelené listy. Listy jsou úzké, vejčité a dlouhé od 4 do 10 cm. V období od července do září se na vrcholcích výhonů objevují zlatožluté, 4 - 8 cm velké a široké květy, s tyčinkami a červenými prašníky uprostřed. 

Tato půdopokryvná trvalka má skutečně bohaté květenství a je vhodná k ozelenění náspů. Hodí se do větších skupin, jelikož vytváří široké koberce, ale může se vysazovat i na malém prostoru. Při volbě pěstování ve skupině použijeme 7 - 9 sazenic na 1 m2Svou barvitostí oživuje letní zahradu a pozdní kvetení přináší cennou potravu pro včely. 

Třezalka ocení ke zdárnému růstu slunné až polostinné stanoviště s mírně suchou, až svěží půdou. Vhodná půda by měla být dobře propustná, kyprá, písčitá až jílovitá a dobře humózní. Doporučujeme každoročně na jaře, ještě před rašením, keř silně ořezat, lépe potom roste. Je plně mrazuvzdorný.

Fotografie rostliny z dálky naleznete zde.