Otužilé výpěstky ze sousedství, žádné choulostivé van der skleníkovky pro hobymarkety 🇨🇿

Túje

Množstevní sleva od 3 ks
89 Kč
Předobjednávky na jaro 2024
Varianta
Možnosti doručení

Výška sazenice cca 25 cm

   Vyska   
   Vzdalenost   
 

 1-5m

30cm

 

   

Detailní informace

Doprava zdarma
Doprava zdarma
od 1 499 korun
Okamžitá expedice
Okamžitá expedice
zboží skladem
Garance doručení
Doručení v pořádku,
při nedodržení zdarma

Detailní popis produktu

Túje (Thuja occidentalis) 'Smaragd' je jednou z neoblíbenějších odrůd vůbec a jako živý plot patří k favoritům v naší zemi. V dospělosti jde o hustý, sloupovitý keř dorůstající do výšky až 5 m. Tento keř je pravidelný, kuželovitého tvaru s jasně zelenými jehlicemi. Přes zimu neopadává, je stálezelený a velmi dobře snáší řez, který je možno provádět i dvakrát ročně, ideálně zjara a na konci léta. Túji vyhovuje slunné nebo polostinné stanoviště.

Proč si pořídit túji Smaragd? 

  • Každým rokem se pyšní přírůstkem až 50 cm.
  • Je velmi nenáročná, bude se jí dařit v dostatečně vlhké, živné půdě.
  • Dřevina netrpí žádnými chorobami, je vysoce odolná.

Pokud chceme túji využít do živého plotu, doporučujeme zasadit jednotlivé stromky 30 cm od sebe. Jde ale využít i jako solitérní jehličnan. Pro kvalitní růst doporučujeme půdu mulčovat. Nesnáší vlhkostní extrémy, doporučujeme půdu udržovat přiměřeně vlhkou. Dřevina je plně mrazuvzdorná.

Informace pro živý plot z túje

Je ideální dřevinou pro živé ploty o výšce 1 až 5 metrů. Nemusí se stříhat a sazenice se při výsadbě sázejí v řádku 30 centimetrů od sebe. Na jedem metr živého plotu potřebujete tím pádem asi 3 stromky. Velkou výhodou túje je, že neopadává, takže bude smaragdově zelená i v zimě. Hodí se ovšem víc do městských zahrad oproti domácímu tisu.

Hledáte-li jehličnan do živého plotu, pak je túje Smaragd ideální volbou. Nemusíte se bát, že by zrezivěla, zůstává pořád krásně zelená!

Doplňkové parametry

Kategorie: Živé ploty
Latinský název: Thuja