Bohyška

99 Kč
Předobjednávky na jaro 2022
Varianta

Výška sazenice cca 10 cm

Detailní informace

Doprava zdarma
Doprava zdarma
od 999 korun
Okamžitá expedice
Okamžitá expedice
zboží skladem
Garance doručení
Garance doručení
nepoškozených sazenic

Detailní popis produktu

Bohyška (Hosta sieboldiana) je impozantní trvalka, která vyniká zejména díky svým dominantním listům a není náročná na pěstování. Má velké dekorativní zelené listy, srdcovitého tvaru s výraznou strukturou. Listy jsou uspořádané do tvaru růžice. Bohyška má bezlisté, vysoké a silné stonky, na kterých vyrůstají květy. Květy vykvétají v období června a července. Bohyšky vytváří vysoké, rozložité trsy. Rostlina dorůstá výšky kolem 60 cm. 

Trvalka bude prosperovat v polostínu či stínu. Ocení živnou, humusovou, lehce propustnou půdu. Půdu je třeba udržovat vlhkou. Bohyška je mrazuvzdorná až do -24 °C. Před zimou je možnost přikrýt trvalku chvojím. 

Hosta (bohyška)

Bohyšky lze pěstovat jak v květináči, tak jako podrost pod keři či vyššími stromy. U rybníků se bude fantastiky vyjímat. Skvělým doplňkem před kvetením bohyšek jsou cibuloviny. Rozestup mezi rostlinami doporučujeme 60 cm.

Plánujete si pořídit sazenice bohyšky? Pak si vyberte z naší nabídky k prodeji. 

  • Bohyška 'Golden Tiara' (Hosta 'Golden tiara') - středně zelené listy s nažloutlým okrajem, výška rostliny až 40 cm, šířka trsu až 90 cm, rychle se rozrůstá, kvete světle fialovými až purpurovými květy, čím světlejší stanoviště, tím pestřejší zbarvení
  • Bohyška Fortunova - (Hosta fortunei 'Hyacinthina') -  jasně zelené listy s nažloutlým okrajem, výška rostliny až 50 cm, rozložitý trs, kvete jasně fialovými květy

Hosty jsou nepostradatelnými trvalkami v každé stinné zahradě. Proto by neměla chybět ani v té vaší. 

Doplňkové parametry

Kategorie: Trvalky
Latinský název: Hosta