Kontryhel

69 Kč
Skladem s doručením na jaře 2021

Výška sazenice cca 15 cm

Detailní informace

Detailní popis produktu

Prodejní argumenty 999,-

Pro nadcházející sezónu je připravena k prodeji sazenice kontryhelu rudonohého - Alchemilla erythropoda. 

Kontryhel (Alchemilla) je zajímavá trvalka a skalnička, která se od ostatních odlišuje zejména tvarem svých listů. Na jaře bývají listy stříbřitě zbarvené, přes rok jsou zelené a před zimou opadají. V období od června do srpna se objevují žluté květy. Dorůstá do výšky přibližně 20 cm. Jde o půdopokryvnou rostlinu, tudíž se rozrůstá více do šířky.

Tato opadavá rostlina potřebuje ke zdárnému růstu dostatek slunce a přiměřenou závlahu. Dařit se jí však bude i v polostínu nebo stínu. Sazenice kontryhelu pro zasaďte přibližně 30 cm od sebe. Je plně mrazuvzdorná až do -40 °C. 

Kontryhel je nenáročná rostlina, která se skvěle hodí na okraj záhonů, k olemování trvalkového záhonu či na skalku. Je známý i díky svým účinkům při léčbě gynekologických potíží proto jeho účinky ocení především ženy. Kontryhelový čaj účinkuje při zažívacích potížích, zvyšuje rychlost spalování tuků a podporuje hubnutí, zároveň podporuje přirozený růst vlasů. Kontryhel je léčivá rostlina, která je účinná při léčbě kožních potíží. 

Věděli jste, že kontryhel lze mimo jiné pěstovat i pro léčbu zdravotních problémů? Pokud ne, tak ho rozhodně doporučujeme, stojí za vyzkoušení.