Během jara jsme vám doručili rekordních 28106 sazenic a vyřídili jen 17 reklamací. Děkujeme 🤝

Kontryhel

Množstevní sleva od 3 ks
89 Kč
Předobjednávky na podzim 2024
Možnosti doručení

Výška sazenice cca 15 cm

   Vyska       Doba kvetu       K rezu       Vlhko       Pocet   

40cm

6-7

K řezu

Vlhko

11ks/m2

Detailní informace

Doprava zdarma
Doprava zdarma
od 1 499 korun
Okamžitá expedice
Okamžitá expedice
zboží skladem
Garance doručení
Doručení v pořádku,
při nedodržení zdarma

Detailní popis produktu

Pro tuto sezónu jsou připraveny k prodeji sazenice nejoblíbenějšího kontryhelu - kontryhelu měkkého. Pro menší zahrady existují sice i nižší druhy, ale už na nich tak nedrží kapky deště, které dodávají zahradě žádoucí atmosféru i bez vodního prvku.

Je to neobyčejně zajímavá trvalka, která se od ostatních odlišuje tvarem svých listů. Na jaře bývají listy stříbřitě zbarvené, přes rok jsou zelené a před zimou opadají. V období od konce května do začátku srpna se objevují nenápadné žluté květy. Včasným seříznutím zabráníte šíření prostřednictvím semen a ke konci léta znovu rozkvete. Navíc je můžete použít do vázy nebo usušit do suché vazby. Jde o půdopokryvnou rostlinu, tudíž se rozrůstá více do šířky.

Kontryhel lze označit za velmi univerzální a plně mrazuvzdorný doplněk vysokých trvalek i růží, protože si poradí se sluncem, polostínem i stínem, pokud bude mít dostatek vlhkosti. Sazenice kontryhelu sázejte přibližně 30 cm od sebe do skupin pro přirozenější vzhled záhonu.

Je známý i díky svým účinkům při léčbě gynekologických potíží, proto jeho účinky ocení především ženy. Kontryhelový čaj účinkuje při zažívacích potížích a podporuje hubnutí, zároveň podporuje přirozený růst vlasů. Kontryhel pomáhá rovněž při léčbě kožních potíží. 

Věděli jste, že kontryhel lze mimo jiné pěstovat i pro léčbu zdravotních problémů? Pokud ne, tak ho rozhodně doporučujeme, stojí za vyzkoušení.

Doplňkové parametry

Kategorie: Trvalky
Latinský název: Alchemilla mollis