Kontryhel

69 Kč
Předobjednávky na jaro 2022

Výška sazenice cca 15 cm

Detailní informace

Doprava zdarma
Doprava zdarma
od 999 korun
Okamžitá expedice
Okamžitá expedice
zboží skladem
Garance doručení
Garance doručení
nepoškozených sazenic

Detailní popis produktu

Pro nadcházející sezónu je připravena k prodeji sazenice kontryhelu rudonohého - Alchemilla erythropoda. 

Kontryhel (Alchemilla) je zajímavá trvalka a skalnička, která se od ostatních odlišuje zejména tvarem svých listů. Na jaře bývají listy stříbřitě zbarvené, přes rok jsou zelené a před zimou opadají. V období od června do srpna se objevují žluté květy. Dorůstá do výšky přibližně 20 cm. Jde o půdopokryvnou rostlinu, tudíž se rozrůstá více do šířky.

Tato opadavá rostlina potřebuje ke zdárnému růstu dostatek slunce a přiměřenou závlahu. Dařit se jí však bude i v polostínu nebo stínu. Sazenice kontryhelu pro zasaďte přibližně 30 cm od sebe. Je plně mrazuvzdorná až do -40 °C. 

Kontryhel je nenáročná rostlina, která se skvěle hodí na okraj záhonů, k olemování trvalkového záhonu či na skalku. Je známý i díky svým účinkům při léčbě gynekologických potíží proto jeho účinky ocení především ženy. Kontryhelový čaj účinkuje při zažívacích potížích, zvyšuje rychlost spalování tuků a podporuje hubnutí, zároveň podporuje přirozený růst vlasů. Kontryhel je léčivá rostlina, která je účinná při léčbě kožních potíží. 

Věděli jste, že kontryhel lze mimo jiné pěstovat i pro léčbu zdravotních problémů? Pokud ne, tak ho rozhodně doporučujeme, stojí za vyzkoušení.

Doplňkové parametry

Kategorie: Trvalky
Latinský název: Alchemilla mollis