Chryzantéma

99 Kč
Předobjednávky jaro 2022
Varianta

Výška sazenice cca 20 cm

Detailní informace

Doprava zdarma
Doprava zdarma
od 999 korun
Okamžitá expedice
Okamžitá expedice
zboží skladem
Garance doručení
Garance doručení
nepoškozených sazenic

Detailní popis produktu

Chryzantéma je trvalka s dřevnatějícími výhonky, latinský název Chrysantheum. Je známá po svým lidovým názvem jako listopadka. Rostlina má zelené listy a v dospělosti dorůstá výšky přibližně 1 m. Lze využít mnoha způsoby, jako součást podzimních truhlíků, trvalkových záhonů nebo do květinové vazby. Existuje nespočetné množství druhů listopadek, liší se zejména obdobím, kdy začínají kvést. Zpravidla je to od konce srpna až do konce října. 

Jde o vytrvalou rostlinu, která ke zdárnému růstu potřebuje spoustu slunce a světla. Pokud budeme listopadku pěstovat ve stínu, nebude tolik kvést. Před rozkvetením doporučujeme rostlinu pohnojit, tím dosáhneme kvalitnějšího květu. Pokud stonek nese více, než tři květy, je možné ty ostatní vyštípnout. Tím budou květy větší. Rostlina je vlhkomilná a potřebuje pravidelnou zálivku, jelikož sucho jí nedělá dobře. Jde o mrazuvzdornou rostlinu až do -23 °C. 

Chryzantéma oury

Listopadka indická 'Oury' (Dendranthema indicum 'Oury') je druh chrynzantémy, který je momentálně přiipravený k prodeji. 

  • Výška rostliny 100 cm
  • Červené květy v období od září do listopadu