Maliník

119 Kč
Předobjednávky na jaro 2022
Varianta

Výška sazenice cca 20 cm

Detailní informace

Doprava zdarma
Doprava zdarma
od 999 korun
Okamžitá expedice
Okamžitá expedice
zboží skladem
Garance doručení
Garance doručení
nepoškozených sazenic

Detailní popis produktu

Komu by nebyly známé maliny. Aromatické ovoce, které se těší velké oblibě u dětí i dospělých. Ještě krásnější pocit je utrhnout si čerstvou malinu přímo z keře na své zahradě. Pořiďte si u nás sazenici maliníku 'Black Jewel' (Rubus idaeus 'Black Jewel'). Může se zdát být netradiční odrůdou díky zbarvení svých plodů. Ty jsou po dozrání fialové až černé. Mají lehce kyselou, ale přesto lahodnou chuť, jsou středně velké a dozrávají v červenci. 

Rubus idaeus Black Jewel-maliník

Nejvhodnějším stanovištěm jsou slunné polohy s úrodnou, mírně kyselou až neutrální půdou s dostatkem vláhy. Keř lze sázet od jara do podzimu. Během sezóny je možné keř přihnojovat (časně zjara, na konci května a po sklizni). Pěstování maliníku je jednoduché a vhodné pro všechny. Keř je odolný proti škůdcům a hodí se do všech pěstitelských oblastí. 

Oplozené výhony co nejdříve po sklizni odstřihneme u země. Zároveň je třeba odstranit všechny slabé výhonky. Nové výhony tak budou mít v prosvětleném porostu více světla a místa. Nové letorosty budou kvést a plodit v příštím roce. Je potřeba dát pozor na odnože maliníku, které by mohly zaplevelit sousední záhony. To lze vyřešit zabudováním silné fólie kolem záhonu do hloubky 40 cm. 

Způsobů, jakými využít plody maliníku, je nespočet. Fantasticky se hodí na ovocné koláče, výrobu ovocných šťáv, sirupů, letních nápojů nebo marmelád.

Těšíte se, až na své zahradě poprvé ochutnáte čerstvě utrženou sladkou malinu? Ta představa je lákává, nemyslíte?