Ořechokřídlec clandonský

89 Kč
Předobjednávky na jaro 2022
Varianta

Výška sazenice cca 20 cm

Detailní informace

Doprava zdarma
Doprava zdarma
od 999 korun
Okamžitá expedice
Okamžitá expedice
zboží skladem
Garance doručení
Garance doručení
nepoškozených sazenic

Detailní popis produktu

Vonný, opadavý keř ořechokřídlec klandonský (Caryopteris clandonensis) je skvělým doplňkem do malé i velké zahrady. Pokud mezi vaše oblíbence patří růže, trávy a jiné trvalky, ořechokřídlec můžete výborné skloubit do jednoho záhonu společně s nimi. Budou se vzájemně fantasticky doplňovat. Uplatnění najde téměř všude - ve skalkách, v popředí okrasných dřevin a mimo to můžete tento keř umístit i do nádoby na balkon. Je zaručeno, že zajistí přítomnost motýlů a včel kolem.

Svým vzhledem může připomínat levanduli, zejména díky modrofialovým vonným květům, které se objevují v období od srpna do září. Každý drobný květ je velký asi 1 cm a vyrůstá v mnohokvětém květenství. V dospělosti dosahuje tento polodřevitý keř výšky 0,7 - 1 m a má šedé chlupaté výhony. Jeho listy jsou šedozelené, na rubu šedobílé, dlouhé přibližně 5 - 8 cm. 

Co se týče stanoviště, vyžaduje přímé slunce. Půda by měla být suchá až svěží, propustná, písčitá. Jde o teplomilný keř, který na jaře ocení silné seříznutí loňských větví, jelikož roste velmi rychle. Keř je mrazuvzdorný až do -24 °C. 

caryopteris (ořechokřídlec)

V nabídce pro vás máme připravenou odrůdu 'Kew Blue' s tmavomodrými květy. Tento keř je vzpřímeného vzrůstu s jemnými kmínky a jeho listy jsou stříbřitě chlupaté. 

Ořechokřídlec je atraktivní svým fascinujícím zbarvením a vůní, proto by u vás doma rozhodně neměl chybět. 

 

 

 

Doplňkové parametry

Kategorie: Keře
Latinský název: Caryopteris clandonensis