Během jara jsme vám doručili rekordních 28106 sazenic a vyřídili jen 17 reklamací. Děkujeme 🤝

Ořechokřídlec clandonský

Množstevní sleva od 3 ks
99 Kč
Předobjednávky na podzim 2024
Varianta
Možnosti doručení

Výška sazenice cca 20 cm

   Vyska   
   Sirka   
   Doba kvetu       Slunce       Medonosne 2   

0,8m

 0,8m

8-9

Slunce

Medonos.

Detailní informace

Doprava zdarma
Doprava zdarma
od 1 499 korun
Okamžitá expedice
Okamžitá expedice
zboží skladem
Garance doručení
Doručení v pořádku,
při nedodržení zdarma

Detailní popis produktu

Vonný, opadavý keř ořechokřídlec klandonský (Caryopteris clandonensis) je skvělým doplňkem do malé i velké zahrady. Pokud mezi vaše oblíbence patří růže, trávy a jiné trvalky, ořechokřídlec můžete výborné skloubit do jednoho záhonu společně s nimi. Budou se vzájemně fantasticky doplňovat. Uplatnění najde téměř všude - ve skalkách, v popředí okrasných dřevin a mimo to můžete tento keř umístit i do nádoby na balkon. Je zaručeno, že zajistí přítomnost motýlů a hlavně pak včel kolem. Z toho důvodu jej rozhodně nedoporučujeme poblíž pergol a jiných posezení!

Svým vzhledem může připomínat levanduli, zejména díky modrofialovým vonným květům, které se objevují v období od srpna do září. Každý drobný květ je velký asi 1 cm a vyrůstá v mnohokvětém květenství. V dospělosti dosahuje tento polodřevitý keř výšky 0,7 - 1 m a má šedé chlupaté výhony. Jeho listy jsou šedozelené, na rubu šedobílé, dlouhé přibližně 5 - 8 cm. 

Co se týče stanoviště, vyžaduje přímé slunce. Půda by měla být suchá až svěží, propustná, písčitá. Jde o teplomilný keř, který na jaře ocení silné seříznutí loňských větví, jelikož roste velmi rychle. Keř je mrazuvzdorný až do -24 °C. 

caryopteris (ořechokřídlec)

V nabídce pro vás máme připravenou odrůdu 'Kew Blue' s tmavomodrými květy. Tento keř je vzpřímeného vzrůstu s jemnými kmínky a jeho listy jsou stříbřitě chlupaté. 

Ořechokřídlec je atraktivní svým fascinujícím zbarvením a vůní, proto by u vás doma rozhodně neměl chybět. 

 

 

 

Doplňkové parametry

Kategorie: Okrasné keře na zahradu
Latinský název: Caryopteris clandonensis