Během jara jsme vám doručili rekordních 28106 sazenic a vyřídili jen 17 reklamací. Děkujeme 🤝

Hortenzie velkolistá

Množstevní sleva od 3 ks
149 Kč 159 Kč od 149 Kč
Předobjednávky na podzim 2024 Předobjednávky na podzim 2024 Zvolte variantu
Varianta
Možnosti doručení

Výška sazenice cca 20 cm

Detailní informace

Doprava zdarma
Doprava zdarma
od 1 499 korun
Okamžitá expedice
Okamžitá expedice
zboží skladem
Garance doručení
Doručení v pořádku,
při nedodržení zdarma

Detailní popis produktu

Nese vznešený název a její vzhled působí v okrasné zahradě dominantně. Řeč je o hortenzii (Hydrangea). Dorůstá do výšky kolem 1,5 metru. Jde o okrasný široký keř, který překypuje zelenými vejčitými listy. Spolu s bujarými květy rozzáří každý kout vaší zahrady. Ačkoliv jde o rostlinu pocházející z Japonska, nyní je nedílnou a oblíbenou součástí evropských zahrad. Tento keř se skvěle hodí do trvalkového záhonu nebo do rabat z dřevin. Překypuje velmi intenzivní barvou květu.

Proč si pořídit právě hortenzii

  • Skvěle se hodí do všech typů zahrad – od venkovských až po ty moderní
  • V zahradě bude kvést od června do října

Pěstování

Hortenzie potřebuje ke správnému růstu světlé až polostinné místo, ideálně s vlhkým vzduchem. Jde o poměrně mohutný keř, který potřebuje k růstu světlo a hodně živin. Půda by měla být svěží až vlhká, dobře propustná, obsahující živiny a správnou kyselost. Ideální kyselost je hodnota pH 5-6,5. Hortenzie ocení pravidelnou zálivku. Ideální je dešťová voda. Nedostatek vláhy se projeví vadnoucími listy. Přebytek vody je však také na škodu.

Po odkvětu je třeba květenství zastřihnout. V další sezóně se na koncích větví objeví nové květy. Pokud hortenzie nekvete, často je chyba na straně pěstitele. Přes zimu je vhodné rostlinu přikrýt chvojím či textilií, která jí dodá vhodnou ochranu. Výkyvy teplot, střídání mrazů a ostrých slunečních paprsků, nedělají rostlině dobře. Na začátku jara (na přelomu března a dubna) je vhodné přidat k rostlině kompost nebo ji patrně přihnojit.

Využití hortenzie

Právě odkvétající květenství jsou vhodná do sušených kytic nebo aranžmá. Pokud je vám líto, že unikátní květy hortenzie by měly jednoduše odkvést, zkuste je před tím (jakmile začnou měnit barvu) odstřihnout a usušit zavěšené v suché a temné místnosti. Květy jsou po správném usušení trvanlivé a barva zůstává stabilní.

Přitáhněte pozornost okolí nádherně kvetoucí hortenzií.

Bílou letos expedujeme pouze jako stromečkovitou hortenzii. Je mnohem odolnější a vypadá téměř stejně.

Doplňkové parametry

Kategorie: Okrasné keře na zahradu
Latinský název: Hydrangea macrophylla