Buxus

Množstevní sleva od 3 ks
159 Kč
Předobjednávky na jaro 2024
Možnosti doručení

Výška sazenice cca 25 cm

   Vyska   
   Sirka   
   Stalezelene 1   
   Spon   
   Pocet   

 15-150cm

 70cm

 Stálezel.

20x33cm

 6ks/m

Detailní informace

Doprava zdarma
Doprava zdarma
od 1 499 korun
Okamžitá expedice
Okamžitá expedice
zboží skladem
Garance doručení
Garance doručení
nepoškozených sazenic

Detailní popis produktu

Zimostráz obecný, obvykle zvaný buxus nebo krušpánek, latinsky Buxus sempervirens, je oblíbený, stálezelený keř využívaný zejména do živých plotů. Jeho výška může dosáhnout až 4 m, roste pomalu. Na keři buxusu jsou zajímavé jeho atraktivní zelené listy. V období od dubna do května se objevují žluté květy. 

Buxus je vhodný pro pěstování na slunném místě, ale i v polostínu. Půda by měla být udržována vlhká a písčitohlinitá. Zejména při pěstování na slunci potřebuje zimostráz pravidelnou zálivku. Je možné použít hnojivo a dvakrát v sezóně seříznout (na jaře a ke konci července). Řez snáší velmi dobře proto je možné keř tvarovat dle potřeby. Další výhodou buxusu je plná mrazuvzdornost. I přes tuhé mrazy po jarním řezu obrazí. 

Informace pro živý plot z buxusu

V živém plotu je pro něj ideální řez na cca 70cm šířku. Výšku doporučujeme ponechat na 15 až 150 centimetrech. Sází se do sponu. Je to jednoduché. Vytvoříte dvě řady na přeskáčku. Vzdálenost mezi řádky má být přibližně 20 centimetrů a mezi sazenicemi v řádku pak 33 centimetrů. Na jedem metr živého plotu potřebujete tím pádem asi 6 keřů. Velkou výhodou je, že neopadá a je stálezelený, takže bude sytě zelený i v zimě.

Buxus (zimostráz)Foto je pouze ilustrační.

Potřebujete na své zahradě nenáročný a stálezelený keř? Pak buxus je tou správnou volbou, ať už do živého plotu, do záhonu jako solitér nebo pro pěstování v nádobě. 

Doplňkové parametry

Kategorie: Živé ploty
Latinský název: Buxus sempervirens
České synonymum: Zimostráz obecný
České synonymum 2: Krušpánek