Otužilé výpěstky ze sousedství, žádné choulostivé van der skleníkovky pro hobymarkety 🇨🇿

Sporýš argentinský

Množstevní sleva od 3 ks
89 Kč
Předobjednávky na jaro 2024
Možnosti doručení

Výška sazenice cca 15 cm

   Vyska       Doba kvetu       Sucho 1       Slunce       Pocet   

140cm

7-10

Sucho

Slunce

8ks/m2

Detailní informace

Doprava zdarma
Doprava zdarma
od 1 499 korun
Okamžitá expedice
Okamžitá expedice
zboží skladem
Garance doručení
Doručení v pořádku,
při nedodržení zdarma

Detailní popis produktu

Tato mrazuvzdorná medonosná trvalka je až 2 metry vysoká a od léta do podzimu je obsypána fialovými květy a motýly! Jeho krása vynikne jen dohromady v trvalkovém záhoně třeba s třapatkami, krásnoočky nebo kopretinami. Hodí se i k některým travinám, například dochanu. Také sporýš argentinský pochází 100 % z české produkce od několika českých dodavatelů.

Sporýš se na místě umí sám vysemenit, takže jej stačí většinou jen jednou nakoupit a pak už jen sledovat, jak se na pozemku jednou za rok stěhuje :) Rozkvétá pozdě, ale kvete až do prvních mrazů. Paradoxně je "umělý" výsev ze semen velmi složitý a dělá problém i profesionálním zahradníkům, proto doporučujeme tyto sazenice.

Avšak pozor, je krátkověký, proto posíláme jen nejkvalitnější letošní sazenice za cenu pozdější expedice.

Sporýš argentinský (Verbena)

Sporýš argentinský (Verbena bonariensis) je velice vhodný do českých trvalkových záhonů. Má tenké, dlouhé stonky a tmavě zelené listy. Květy verbeny jsou velkým lákadlem zejména pro včely a motýly. Na keři se budou vyjímat již od konce června až do září - takřka celé léto. Lze je využít čerstvé do vázy nebo usušit.

Ke svému zdárnému růstu potřebuje slunečné stanoviště, dobře propustnou a vlhkou půdu. Pokud by půda nebyla dobře odvodňována, mohl by v zimě trpět vyhníváním. Ostříhání keře se doporučuje až na jaře po skončení mrazů. Sazenice dáváme přibližně 30 - 40 cm od sebe. 

Doplňkové parametry

Kategorie: Trvalky
Latinský název: Verbena bonariensis