Během jara jsme vám doručili rekordních 28106 sazenic a vyřídili jen 17 reklamací. Děkujeme 🤝

Trvalkový záhon na slunce

Množstevní sleva od 3 ks
999 Kč
Předobjednávky na podzim 2024
Možnosti doručení

Cena za 2 metry čtvereční

Detailní informace

Doprava zdarma
Doprava zdarma
od 1 499 korun
Okamžitá expedice
Okamžitá expedice
zboží skladem
Garance doručení
Doručení v pořádku,
při nedodržení zdarma

Detailní popis produktu

Jednou z posledních realizací je tento vesnický trvalkový záhon na slunce v jižním svahu Českého středohoří. Šlo o prázdnou předzahrádku, kde byl klasicky nepotřebný trávník, nějaká ta sterilní tůje a asi smrk, co si pamatuji. V návrhu jsme zachovali například letité pivoňky a novými rostlinami zakryli nevzhledný sokl domu. Proto jsme na pozadí volili například vysoký řebříček Cloth of Gold.

Do návrhu jsme přidali na konec i tavolníky japonské, abychom demonstrovali, jak pomalu roste běžný keř oproti trvalkám. Jsou skryté vzadu tou masou zeleně. Takový keř roste do velikosti trvalky roky, proto při návrhu vždy zvažte, jestli jste ochotni čekat takovou dobu na kýžený efekt. Trvalky to umí nejpozději do 1 roku od výsadby! Výjimkou je v této kompozici motýlí keř, který roste velmi rychle a přeroste dokonce i nejvyšší trvalky.

Součástí realizace je i trocha té lidové tvořivosti, která na vesnici zkrátka patří, v podobě vlastnoručně vyrobeného neviditelného obrubníku, který tak nějak vyjel ze země změnami teplot. Ale i to se stává. Když se vám stane něco takového, stačí takový pokus jen odstranit, případně nahradit ocelovou pásovinou. Povedl se naopak pokus o cestičku, na kterou se použil recyklát z nedaleké těžby českého granátu.

Trvalkové záhony by měly mít dvoumetrovou hloubku, proto je prodáváme po 1 metru šířky a 2 metrech hloubky. Stačí jen změřit délku (počet kusů).

Včetně osazovacího plánu.