Šanta kočičí

99 Kč
Skladem s doručením v květnu 2021

Výška sazenice cca 15 cm

Detailní informace

Detailní popis produktu

Prodejní argumenty 999,-

Léčivá bylinka oblíbená mezi milovníky koček, na jejichž zdraví má blahodárný vliv, tou je jednoznačně Šatna kočičí (Nepeta cataria). Jde o velmi nenáročnou trvalku, která dosahuje maximální výšky 60 - 80 cm. Pro zdárný růst ocení pouze dostatek slunečního svitu. V naší nabídce jde o původní rostlinu šanty, která kvete bíle v období od července do září. Ocení sušší, výživnou a propustnou půdu. Na podzim se doporučuje rostlinu seříznout. Je plně mrazuvzdorná.

šanta kočičí (nepeta cataria)

Šanta je repelentní rostlina, která účinně odpuzuje hmyz. Je přínosná pro lidské zdraví. Z čerstvé nebo sušené natě lze uvařit čaj, který je vhodný na uklidnění před spaním či při nachlazení, působí antibakteriálně i antivirově. Čerstvé listy lze použít jako dezinfekční prostředek nebo je žvýkat při bolesti zubů. Aromatické listy s citrónovou vůní jsou pro kočky velkým lákadlem, jelikož obsahují látku, kterou kočky vdechují a jsou poté klidnější. 

Tuto velmi krásnou a klasickou trvalku můžete vidět na okrajích trvalkových záhonů, podél cest nebo na terasách. Může být použita jako doprovodná rostlina pro záhonové a keřové růže. Na 1 m2 je potřeba 11 sazenic.

S pořízením sazenice šanty kočičí příliš neotálejte. Zaručeně bude bavit vás i vaše kočky.