Šanta kočičí

99 Kč
Předobjednávky na jaro 2022

Výška sazenice cca 15 cm

Detailní informace

Doprava zdarma
Doprava zdarma
od 999 korun
Okamžitá expedice
Okamžitá expedice
zboží skladem
Garance doručení
Garance doručení
nepoškozených sazenic

Detailní popis produktu

Aktuálně v nabídce - Nepeta cataria ssp. Citriodora

Léčivá bylinka oblíbená mezi milovníky koček, na jejichž zdraví má blahodárný vliv, tou je jednoznačně Šatna kočičí (Nepeta cataria). Jde o velmi nenáročnou trvalku, která dosahuje maximální výšky 60 - 80 cm. Pro zdárný růst ocení pouze dostatek slunečního svitu. V naší nabídce jde o původní rostlinu šanty, která kvete bíle v období od července do září. Ocení sušší, výživnou a propustnou půdu. Na podzim se doporučuje rostlinu seříznout. Je plně mrazuvzdorná.

šanta kočičí (nepeta cataria)

Šanta je repelentní rostlina, která účinně odpuzuje hmyz. Je přínosná pro lidské zdraví. Z čerstvé nebo sušené natě lze uvařit čaj, který je vhodný na uklidnění před spaním či při nachlazení, působí antibakteriálně i antivirově. Čerstvé listy lze použít jako dezinfekční prostředek nebo je žvýkat při bolesti zubů. Aromatické listy s citrónovou vůní jsou pro kočky velkým lákadlem, jelikož obsahují látku, kterou kočky vdechují a jsou poté klidnější. 

Tuto velmi krásnou a klasickou trvalku můžete vidět na okrajích trvalkových záhonů, podél cest nebo na terasách. Může být použita jako doprovodná rostlina pro záhonové a keřové růže. Na 1 m2 je potřeba 11 sazenic.

S pořízením sazenice šanty kočičí příliš neotálejte. Zaručeně bude bavit vás i vaše kočky.